понеділок, 29 травня 2017 р.

Скляна тарілка "Погляд у майбутнє"

Ті, хто захоплюється декупажем, знають, що для цієї техніки є легкі поверхні, а є складні. Легко декорувати заготовки з дерева, МДФ, неглазурованої кераміки, глини. Грунт, фарби, клей для декупажу на цих поверхнях мають гарне зчеплення, лягають рівним шаром, завдяки чому робота виконується швидко та бездоганно.
Але є й так звані складні поверхні. Це скло, метал, порцеляна, пластмаса. Коли працюєш з такою заготовкою, роботу починаєш з острахом: чи все вийде гладко та так, як запланував.
Сьогодні я пропоную вам майстер-клас з декупажу на склі, в якому розкажу про особливості зворотного декупажу та покажу, як ведуть себе матеріали від ROSA TALENT на складній поверхні.

Скляна тарілка "Погляд у майбутнє"

Обираємо гладку скляну тарілку та серветку для декупажу. Поверхню під декупаж знежирюємо.

Якщо фрагмент сервеики, яку ви обрали, не вскриває всю поверхню тарілки (як у мене), рекомендую не використовувати ножиць, а відірвати ту частину, яку будете клеїти. Це робиться для того, щоб не було різких переходів між серветкою та домальованими елементами.
Пам'ятаємо, що в нас зворотній декупаж, тому тарілку перевертаємо дном догори, а серветку будемо приклеювати малюнком донизу.
На тарілку з пологим дном можна клеїти серветку за допомогою файла. Тільки пам'ятаємо, що на файл серветку кладемо малюнком вгору. В іншому техніка перенесення зображення за допомогою файла така сама, як на дерев'яну або будь-яку іншу поверхню.


Поверх серветки наносимо тонкий шар клею для декупажу від ROSA TALENT. Він дуже класний! Зображення приклеюється рівнесенько та щільно! Цей клей добре підходить для такої складної поверхні, як скло!

Наступний етап - починаємо декорувати тло. Прагнемо підібрати фарби тон в тон до серветки. Гори я домалювала декоративними акриловими фарбами від ROSA TALENT. На скло вони лягають не таким щільним шаром, як на дерев'яну поверхню. У моєму випадку це добре. Використовуючи декілька відтінків можна досягти цікавого ефекта.


Палюче південне небо краще зобразити за допомогою пористого спонжа та двох-трьох фарб. Фарби наносимо напівпрозорим шаром.Щоб підкрестити спеку та жагу сонця по контуру тарілки та подекуди  всередині, там де має бути небо, додаємо мідну поталь.
Далі, вкриваємо все, що ми домальовували, коричневою фарбою, оминаючи серветку.

Так на данному етапі виглядає наполовину задекорована тарілка.


В нижній частині імітуємо потріскану спекою землю. Вкриваємо тарілку шаром однокомпонентного кракелюрного лаку та даємо йому повністю висохнути. Зверху наносимо спонжем суміш чорної, коричневої та червоної фарб. Саме такою бордово-коричневою буде в нас земля.


Маю сказати, що кракелюр повів себе відмінно! Тріщини виявилися суперові!

Надаємо тріщинам кольору, вкриваючи нижню частину тарілки коричневою фарбою з домішками померанчевої.


Особливість усіх однокомпонентних кракелюрних лаків така, що й після висихання вони продовжують ще якийсь час розтріскуватися. Тому другий шар фарби теж подекуди вкрився тріщинами. Скористаємося цим  і додамо жовтого кольору до тріщин.
Крім того, саме зараз вкриваємо серветку білою фарбою. Завдяки цьому малюнок стає більш чітким і контрастним.


Щоб тильна сторона виглядала гідно, фарбуємо її у коричневий колір та вкриваємо захистним шаром лаку.


Тарілка готова!


Дякую, що завітали!


Немає коментарів:

Дописати коментар