середа, 23 травня 2018 р.

Берлін.

З 13 серпня 1961 по 9 листопада 1989 року Берлінський мур розділяв місто на дві частини – Західний та Східний Берлін – та став одним з найвідоміших символів «холодної війни».
Зведення стіни розпочалося вночі 13 серпня. Її загальна довжина склала 155 кілометрів, з них 45 кілометрів пролягало в межах міста, розділяючи іноді одну вулицю на дві частини. 155 кілометрів колючого дроту, бетонна стіна 3,6 метри заввишки, 302 спостережні вежі зупинили масову еміграцію до ФРН. Однак спроби втеч тривали й надалі.
Прикордонний контроль ставав дедалі суворішим, а втікачі - дедалі вигадливішими: вони використовували спеціально вмонтовані в автомобілі сховища, музичні колонки, перетинали кордон на повітряних кулях та саморобних мотодельтапланах. 
Якось 1964-го року група східних німців прорила під стіною тунель 140 метрів завдовжки. За два вечори тоді до Західного Берліна перебралися 57 осіб.

Після відкриття кордону між Західним та Східним Берліном мур буквально почали розбирати на шматки. Його уламки стали улюбленими сувенірами для туристів. А деякі особливі поціновувачі сучасної історії вивозили навіть цілі блоки.

Сьогодні ділянки муру, котрі залишилися, є «меккою» гостей міста. Бетонні блоки, котрі колись розділяли дві держави, вважаються історичними пам’ятками та перебувають під охороною держави.

З чим, або з ким у вас асоціюється Німеччина? Приймайте участь у завданні PODRÓŻE MAŁE I DUŻE - Niemcy від блогу  Аrt piaskownica.


3 коментарі: